تبلیغات

اسلایدشو

/IranSohrab-sport-news.js"> وبلاگ شخصی مرتضی عزتی - شور حسینی در سلماس+عکس
آمار مطالب :
آخرین بروز رسانی:
تعداد مطالب:
آمار نویسندگان :
تعداد نویسندگان: نفر
امکانات سایت

قارتال آنلاین - ابزار و قالب وب

مرتضی بلاگ

مرتضی بلاگ

مرتضی بلاگ

منتشر شده در : قرآنی، اجتماعی، شمالغرب،


عزاداری حضرت ابا عبدالله(ع) در هر کجا و به هر شیوه ای، زیبایی خاص خود را دارد. این عزاداری برای شیعیان در هر کجای دنیا مقدس است و قابل احترام مرتضی عزتی، پرچم بدست گرفته است. و البته برای ایرانیان فراتر از این مقوله ها که یک مکتب است. مکتبی به نام شهادت ، و برای رسیدن به عالی ترین مراتب این مکتب شور و حالی لازم است که ایرانیان آن را شور حسینی(ع) می نامند.

حاج آقا عزتیدسته عزاداری شورگلمرتضی عزتی، پرچم به دست گرفته است.اما دشمن برای رسیدن به مطامع و مقاصد خویش سعی کرده است تا این عزاداری های پاک و ناب را هم به تحریف بکشاند. و در نتیجه بدعت گذاری ها به حیطه عزاداری ها و حسینیه ها هم کشیده شده. و ما هم خواه، ناخواه به این بدعت گذاری ها دامن می زنیم.

سلماس شهری است، مرزی در شمالغرب ایران اسلامی و غربی ترین منطقه از خطه قهرمان پروری که آذربایجانش مینامند و به شهادت طلبی و اسلام مداری شهره آفاق است. شاید در وهله اول اینگونه به نظر بیاید که سلماس چون یک شهر مرزی بوده؛ پس بیشتر از هر جای دیگری، در معرض تهاجم فرهنگی قرار داشته و آخر سر هم اینگونه نتیجه گیری نماییم که اینگونه بدعت ها بیشر از هر جای دیگری باید در سلماس و شهرهایی از این دست رواج یافته باشد.

اما هر چند که در بسیاری از موارد سلماس نیز از تهاجم فرهنگی دشمنان در امان نمانده ولی بایدگفت که، شکر خدا در این یک مورد شور ناب حسینی(ع) در سلماس از دست دشمنان دین مبین اسلام مصون مانده و مردم اکثرا" نغمه های ناب قدیمی و سنتی را زمزمه میکنند.

منبع:صاباح نیوز

قارتال آنلاین - ابزار امتیازدهی 5 ستاره ای

قارتال آنلاین - ابزار و قالب وب